Boek besproken door C. van Loveren, Utrecht
Harde tandweefsels
Synopsis. In deze Engelse uitgave beschrijft Albert Schuurs in detail alle vormen van pathologie van de harde tandweefsels. Het verdient bewondering hoe de auteur daarin thuis is en de essentie ervan kan overbrengen op een begrijpelijke en zinvolle manier zonder de lezer te overstelpen met onnodige informatie. De uitgebreide literatuurlijst (137 bladzijden) illustreert de volledigheid van deze uitgave.
Bron: A.H.B. Schuurs. Pathology of the dental hard tissues. West Sussex: Wiley-Blackwell, 2013. 456 bl., geïll. € 138,00. ISBN 78 1 4051 5365 2.
Academisch proefschrift besproken door W.J.M. van der Sanden, Nijmegen
CBCT in de endodontologie
Synopsis. Dit in een rustige stijl vormgegeven, prettig te lezen proefschrift beschrijft het gebruik van cone beam-computertomografie (CBCT) in de endodontologie. Het proefschrift eindigt met de waarschuwing dat CBCT niet de standaard moet worden bij elke endodontische behandeling, maar dat de indicatiestelling zorgvuldig dient te worden afgewogen. Dit proefschrift verdient het om door elke, in de endodontologie geïnteresseerde mondzorgverlener te worden gelezen.
Bron: M.E. Metska. Diagnosis and decision making in endodontics with the use of cone beam computed tomography. Amsterdam: Universiteit van Amsterdam, 2014. 149 bl., geïll.
Hartelijk dank voor uw reactie. Uw reactie zal in behandeling genomen worden en na controle worden geplaatst.

-
december 2019; jaargang 126 : 653-656De relatie mondgezondheid en algemene gezondheid bij ouderen
-
december 2019;Hoog slagingspercentage bij gedeeltelijke pulpotomie
-
november 2019;Endodontische herbehandeling: van indicatie tot praktische uitvoering
-
november 2019;Klinische praktijkrichtlijn geeft richting en onderbouwing
-
november 2019; jaargang 126 : 608ART-restauraties onder ouderen: 5-jaarsoverleving