De tandheelkundige wereld wordt op velerlei gebied steeds complexer en veeleisender. Dat merk je aan gesprekken met collega’s om je heen, maar ook uit recent nog niet gepubliceerd onderzoek door ACTA en KNMT. Van de 179 ondervraagde Nederlandse tandartsen blijkt dat meer dan de helft van de collega’s zich zorgen te maken over de toekomst van de tandheelkunde (58,7%). Daarnaast wordt er een toegenomen mentale druk (59,2%), administratieve werklast (90,5%) en fysieke belasting van het werken (76,0%) ervaren. Tot slot ervaart 62,8% van de tandartsen de patiënten als veeleisend en 43,6% een toegenomen financiële druk. Uit Brits onderzoek komt naar voren dat 50% van de tandartsen heeft overwogen de tandheelkunde te verlaten. Er is ook goed nieuws, want 9 van de 10 tandartsen geeft aan dat het contact met patiënten veel voldoening geeft. Voldoening bestaat uit tevreden patiënten, fijne collega’s, mooi werk kunnen maken en daar ook waardering voor krijgen.
Om de regie te kunnen houden over je leven, als zorgverlener én als mens, is het belangrijk aan de slag te gaan met de vraag “Hoe houd jij levenslang tandarts zijn leuk?”. Deze vraag is niet alleen relevant direct na afstuderen, maar ook na 5 jaar als ZZP’er gewerkt te hebben of aan de vooravond van de start van een eigen praktijk. Of juist na meer dan 20.000 restauraties en 100.000 periodieke controles… Ook kan de intensieve combinatie van zorg voor gezin, mantelzorg en verantwoordelijkheden op het werk je langzaam afdrijven van je interne drive, passie en richting en sta je ongemerkt in een overlevingsmodus.
Tandartsen gefundeerd en op een unieke manier ‘vernieuwd en verfrist perspectief’ bieden, is het doel dat spreker dr. Casper P. Bots met deze webinar on demand voor ogen heeft. Zodat je juist die keuzes maakt die echt diep van binnen bij jou als persoon passen. En je concreet een roadmap krijgt voor je persoonlijke en professionele ontwikkeling waarmee je de komende 5 jaar vooruit kunt.
Moderator is dr. Denise Duijster, onderzoeker en docent aan het ACTA en redacteur van het NTVT.
Onderwerpen
Connect & explore
Identify & discover
Visualize & refresh
Doelgroep
Tandartsen.
Informatie
Ingang accreditatie
dinsdag 7 januari 2025
Eind accreditatie
dinsdag 7 december 2027
Leerdoelen
In deze webinar on demand leer je:
- Hoe andere tandartsen hun werk en leven ervaren en wat jij echt belangrijk vindt.
- Wat je kan doen om een vernieuwd en verfrist perspectief te krijgen voor de komende jaren.
- Hoe je geen speelbal wordt van de wereld om je heen en meer je eigen koers kunt bepalen die nog meer past bij jou als persoon en als zorgverlener.