Splints worden vaak ingezet als (onderdeel van de) behandeling van orofaciale pijn en disfunctie. Maar wat is het wetenschappelijk bewijs voor deze therapie?
In november 2022 verzorgde NTVT al over splinttherapie een webinar. Nu, op veler verzoek, herhalen we dit onderwerp met een update van de laatste stand van zaken.
Tijdens deze webinar gaat spreker dr. James Huddleston Slater in op onderzoeken die de inzet van splints bij de behandeling van orofaciale pijn en disfunctie onderbouwen. Verder komen de indicaties voor splinttherapie bij orofaciale pijn en disfunctie aan bod, maar ook de andere indicaties voor deze therapie.
Ten slotte wordt besproken hoe je een goed passende splint kunt maken. En in dat laatste schuilt een addertje onder het gras, want helaas blijkt in de praktijk dat een splint niet altijd goed past, of niet goed in occlusie komt. Wat is er dan misgegaan en hoe los je dat op?
Moderator is dr. Maurits C.F.M. de Kuijper, is tandarts, onderzoeker aan het UMC Groningen Groningen en adjunct-hoofdredacteur van het NTVT.
Onderwerpen
Splinttherapie & evidence
Indicaties voor splinttherapie
Valkuilen en instinkers bij splints
Doelgroep
Tandartsen, mka-chirurgen
Informatie
Ingang accreditatie
dinsdag 22 april 2025
Eind accreditatie
dinsdag 18 april 2028
1,5 KRT-punten
Leerdoelen
In deze NTVT webinar leer je:
- de huidige stand van het wetenschappelijk bewijs voor splinttherapie;
- wanneer splinttherapie ingezet kan worden als (onderdeel van de) behandeling van orofaciale pijn en disfunctie.