Focusonderzoek door de tandarts-algemeen practicus - Plus

Webinar

Panoramische röntgenopname.

De vraag is waaruit dit onderzoek door tandarts-algemeen practici moet bestaan, of alle patiënten hiervoor in aanmerking komen en hoe zinvol de preoperatieve dentogene screening eigenlijk is. Daarnaast wordt in hoog-risicogroepen antibioticumprofylaxe voorgeschreven voorafgaand aan de tandheelkundige behandeling. Hoe zwaar is het wetenschappelijk bewijs hiervoor?

Spreker drs. Hanneke Kouwenberg gaat in deze NTVT webinar in op de stappen die de tandarts-algemeen practicus moet nemen, op de richtlijn van de NVMKA voor focusonderzoek en endocarditisprofylaxe en wat de wetenschappelijke onderbouwing van deze richtlijn is.

Moderator is dr. Henk Brand, is medisch bioloog en universitair hoofddocent aan het ACTA en redacteur van NTVT.

Onderwerpen

Focusonderzoek

  • Bij welke patiëntengroepen?

  • Waar let je op?

Endocarditisprofylaxe

  • Bij welke patiëntengroepen?

  • En bij welke ingrepen?

Kwaliteit van focusonderzoek

  • Hoe streng zijn we nu echt?

Doelgroep

Tandartsen

Hoe deze webinar te volgen?

Met de optie Plus kun je live deelnemen aan de webinar. Direct na het aanmelden ontvang je via Zoom de (persoonlijke) link naar de webinar. Krijg je deze mail niet? Neem dan tijdig contact op met onze klantenservice via klantenservice@ntvt.nl.

De webinar start om 20.00 uur en eindigt rond 21.00 uur, maar inloggen (om beeld en geluid te testen) is al mogelijk vanaf 19.45 uur. Als je de gehele webinar tot het einde volgt, bij KRT of KRM bent geregistreerd en je BIG-nummer hebt ingevuld, dan kom je in aanmerking voor 1 KRT- of Mondzorg-punt.

Je kunt de webinar achteraf niet terugkijken. Dit kan wel bij de Premium-optie. Met de optie On demand kun je 5 weken na de live webinar de webinar bekijken op een zelfgekozen moment binnen Mijn NTVT. Behaal je de eindtoets, dan kun je per webinar 1,5 KRT-punten verdienen.

Je kunt je na 19:40 op 14 april 2026 niet meer registreren voor deze live webinar. Wil je na 14 april deze webinar volgen, koop dan de On demand-optie. Deze verschijnt 5 weken na de live-uitzending.

Informatie

Webinardatum
dinsdag 14 april

Webinartijd

20.00-21.00 uur

Accreditatie

1 KRT- of Mondzorg-punt

Leerdoelen

In deze NTVT webinar leer je:

  • Waaruit een dentogeen focusonderzoek bestaat

  • Welke richtlijn er voor focusonderzoek en endocarditisprofylaxe is

  • Hoe deze richtlijn al dan niet wetenschappelijke onderbouwd is